BİLGİ VE SİPARİŞ HATTI:

Güzel bir yüze sahip olmak ve Sivilcelerin Tedavisi

Sivilceler ve Sivilce izlerinin tedavisi
Sivilceler pek çok hanım kardeşimizin hatta erkeklerin sorunu olarak karşımıza çıkıyor.Bakmaya doyamadığınız o güzel yüzünüzü ufak bir sivilce yüzünden görmek istemeyebilirsiniz.Ne demiş büyüklerimiz :
Malına güvenme bir kıvılcım yeter , güzelliğine güvenme bir sivilce yeter.
En büyük mirasımız olan geçmişimizdeki bu büyükler ne güzel nasihat etmişler.Malın ve güzelliğin de geçici olduğunu bunların her an elimizden çıkabileceğini ne güzel anlatmışlar.Peki neye güveneceğiz ? Mülkün sahibi olan Cenab-ı Allah’a.Şunuda unutmamamız gerekir ki derdi veren Mevla dermanınıda yaratmıştır.
Sivilce Nedir ve Neden oluşur ?
Sivilce yani diğer adıyla “Akne Vulgaris” pek çok zaman görülebilecek bir sorundur.Ergenlik yağlarında yağ bezlerinin faaliyeti artabilir ve yağ bezlerinin faaliyeti bozulabilir.Böylelikle deride şişme , yağlanma , gözeneklerin tıkanması , iltihaplanma ve derinin altında kist olabilir.Özellikle 12-18 yaşları arasında çoğunlukla görülen bu rahatsızlık ömür boyu görülebilir.Araştırmalara göre kadınların % 70 inde erkeklerin % 80 inde herhangi bir zaman diliminde sivilce oluşabilir.

Sivilce İzleri
Asla sivilcelerinizi sıkmayın ve patlatmayın.Sivilcelerinizle oynamayın.Bu  sivilcelerin iz bırakmalarına yol açar.Sivilcelerin en önemli nedenlerinden birisi aşırı yağlı yiyecekler ve strestir.
Güzel bir yüze sahip olmak ve sivilcelerin etkilerinden korunmak için :
1.Asla sivilcelerinizi sıkmayın ve elinizle oynamayın.
2.Aşırı yağlı yiyecek tüketiminden uzak durun.Sofradan tam doymadan kalkmaya özen gösterin.
3.Stresten uzak durun olumsuz konuşan insan ve kişilerden uzak durun.Olumsuz ortamlardan uzak durun.
4.Terlediğiniz zaman özellikle sıcak yaz günlerinde sık sık gusül alın.Gusül vücudun maddi ve manevi temizlenmesi demektir.
5.Cildinizin güzel olmasını istiyorsanız gece namazına ve sabah namazına özen gösterin.Namahrem(Eşiniz,babanız , çocuğunuz vs. olmayan) bakışlardan uzak durun.Haram bakışlar cildi yıpratır ve erken yaşlanmaya sebebiyet verir.Bu güzel hasletleri işleyenlerin yüzlerinin ay gibi parladığını göreceksiniz.
6.Her kozmetik ürününü kullanmayın.Cildiniz deneme tahtası değil.

Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?