BİLGİ VE SİPARİŞ HATTI:

Cilt Güzelliğinin Sırları ve Pembe Maske

Yazın hemen hemen herkes sivilce , akne ve siyah noktaların kaybolmasından dolayı rahat eder.Ama sonbahar , kış mevsimine doğru gelmeye başlayınca sivilceler de cildimizdeki yerlerini almaya başlarlar.Bu durumdan kurtulmanın ilk şartı temiz bir cildimiz olmasından geçer.

Yaz aylarında sivilcelerden kurtulmamızın sebebi , ultraviyole ışınlarının etkisi ile cildimizdeki yağ üretiminin düzenli olmasıdır.Kış aylarında ise güneş ışınının daha az ve yatay olarak vücuda yansıması sebebi ile cilt üzerinde siyah nokta ve sivilce gibi yağ fazlalıkları ortaya çıkmaktadır. Bunun için Pembe maske kullanımı ile cilde bakım yapılabilir.

Akneler cilt de ilk kez ergenlik dönemlerinde ortaya çıkarlar.Vücutta değişimlerin ve gelişimlerin başladığı zamanlar aknelerde boy göstermeye başlar.Bu hormonal dengesizliğe bağlı bir durumdur.Bu hormonal dengesizlikler ergenlerde olduğu gibi yetişkinlerdede görülebilir.Örneğin adet döneminde ortaya çıkan sivilceler bu tür bir dengesizliklerin örneğidir.Ancak akne oluşumunun başlıca sebeplerinden biri, cildin yeterince temiz olmaması ve yağ dengesinin bozuk olmasıdır.

Sabahları derinin salgılarını harekete geçirmek; akşamları gözeneklerde birikmiş kir zerreciklerinden kurtulmak için, cilt temizliğini ihmal etmemek gerekir. Cildin haftada 2-3 kez, tüm yağ kalıntılarını temizleyecek bir maskeye de ihtiyacı vardır. Hem temizleyen, hem de cildi derinlemesine nemlendiren bir maske olan Pembe maske seçimi ile cildinizin bakımını ve temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Buhar banyosu, siyah noktalardan şikayet edenler için mükemmel bir çözümdür. Gözeneklerin genişlemesini sağlayan buhar banyosu, cildin siyah noktalardan arınmasını sağlar. Buhar banyosu hazırlamak çok kolaydır. Önce bir tencerede su kaynatın, sonra da başınızın üzerine bir havlu örterek, tencerenin üzerine eğilin. 10 dakika sonra, yüzünüzü kurulayın ve siyah noktaları sıkın. Bu işlemi yaparken, ellerinizin temiz olmasına dikkat edin. Parmak uçlarınıza sargı bezi sarıp noktaları sıkabilirsiniz. Sıkmakta zorlanırsanız fazla üstelemeyin. Cildiniz tamamen kuruduğunda tekrar buhara tutun. İşlem sona erdiğinde yüzünüzü bir tonikle dezenfekte edin.

Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?